Drobny inwestor

Kto może dostać kredyt na mieszkanie?

Własne cztery ściany to marzenie wielu osób, jednak nie każdego stać na zakup mieszkania czy też domu jednorodzinnego. Być „na swoim” chciałoby być jak najwięcej małżeństw, natomiast bez pokaźnego zastrzyku finansowego mogą sobie na to pozwolić tylko nieliczni.

Jak więc spełnić marzenie o własnym kącie? Jednym z rozwiązań jest kredyt mieszkaniowy, bez którego czasem po prostu się nie obejdzie, gdy mowa o nowym mieszkaniu. Tego typu kredyt bierze się więc właśnie na zakup czy budowę nowego mieszkania i tylko na ten cel można wykorzystać pozyskane pieniądze.

Kto jednak może dostać kredyt mieszkaniowy? Najważniejsza jest nasza zdolność kredytowa, która potwierdzi to, czy jesteśmy dany kredyt spłacić. Na taką zdolność składa się przede wszystkim nasza praca, tak więc jeśli pracujemy na pełnym etacie, na dodatek z umową na czas nieokreślony, to znacznie łatwiej będzie nam kredyt dostać.

Równie istotny jest także wkład własny, ze względu na który warto jest posiadać jakieś oszczędności przed wzięciem kredytu. Dodatkowo, znacznie ciężej jest dostać kredyt, jeśli jesteśmy już w trakcie spłacania jednego – dlatego też warto jest się zastanowić, do czego rzeczywiście potrzebujemy zastrzyku gotówki, a bez czego zdołamy się jeszcze obejść i co może jeszcze poczekać.

Kredyt na mieszkanie to dla wielu jedna z najważniejszych decyzji w całym życiu, gdyż przyznanie kredytu pozwala rozpocząć w zasadzie nowe życie, dlatego też tak ważne jest, aby zrobić wszystko, co tylko w naszej mocy, by taki kredyt dostać.