Drobny inwestor

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Bardzo często nawet o tym nie myślimy, ale w mgnieniu oka możemy stracić dosłownie cały swój dobytek – wystarczy chwila, moment nieuwagi, aby zostać bez dachu nad głową. Powodów może być wiele, począwszy od pożaru poprzez klęski żywiołowe, a skończywszy na zalanym mieszkaniu czy powodzi.

Ubezpieczenie co prawda nie uchroni nas przed utratą dobytku czy szkodami spowodowanymi niszczycielskimi siłami, jednak jeśli postawimy na dobre ubezpieczenie, to w szybki i prosty sposób powinniśmy poradzić sobie z naprawieniem szkód, nie ponosząc na dodatek kosztów odnowienia domu czy mieszkania. Choćby dlatego warto jest ubezpieczyć nasz dom, jednak należy przy tym pamiętać, aby daną polisę dopasować do swoich potrzeb.

W tym celu należy odpowiedzieć sobie, co tak w zasadzie chcemy dokładnie ubezpieczyć i jakie niebezpieczeństwo może najprawdopodobniej dotknąć nasz dom, a czego raczej się nie obawiamy, na przykład ze względu na lokalizację budynku. Warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie może obejmować nie tylko sam dom, a więc stricte budynek, ale też inne różne elementy stałe naszego domu, w tym także wyposażenie mieszkania.

Dla wielu osób ubezpieczenie domu to konieczność, tym bardziej, gdy mieszkają w domach jednorodzinnych, gdzie ryzyko nieprzewidzianych i losowych sytuacji jest znacznie większe niż w przypadku mieszkań w blokach czy wieżowcach. To nie oznacza jednak, że osoby tam właśnie mieszkające powinny zbagatelizować sprawę, gdyż każdemu może przytrafić się nieszczęśliwy wypadek.