Drobny inwestor

Czym jest kredyt studencki i jak go otrzymać?

Na studia nie każdy może sobie pozwolić – w wielu przypadkach rodzice starają się uzbierać pokaźną sumkę, aby móc wysłać swoje pociechy na różnego rodzaju uczelnie, natomiast nie zawsze to się udaje. Dodatkowo, student musi przecież mieć za co żyć, a nie każda uczelnia oferuje na tyle elastyczne godziny zajęć, aby studenci mogli łączyć naukę z pracą.

Bardzo często więc pojawia się pytanie, jak zdobyć pieniądze potrzebne do studiowania? Odpowiedź jest bardzo prosta: można postawić na kredyt studencki, który przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób studiujących, przy czym musieli oni rozpocząć studia przed 25. rokiem życia.

Jednym z największych plusów takiego rozwiązania jest fakt, że spłata odsetek przy kredycie studenckim dotowana jest przez państwo, a co za tym idzie, koszty tego typu zobowiązania są znacznie niższe niż w przypadku innych kredytów. Aby ubiegać się o taki kredyt, trzeba oczywiście przedłożyć wszystkie wymagane dokumenty, a wśród nich między innymi oświadczenie o dochodach rodziny czy też zaświadczenie potwierdzające nasz status studenta, jak również dokumenty poświadczające naszą zdolność kredytową.

Warto także pamiętać o tym, że w przypadku kredytów studenckich mamy wyznaczoną datę, do którego można składać wnioski i najczęściej jest to połowa listopada. Jeśli natomiast chodzi o długość takiego kredytu, to może on zostać przyznany na maksymalnie sześć lat, a raty wypłacane są najczęściej przez dziesięć miesięcy roku akademickiego.