Drobny inwestor

Czym charakteryzuje się kredyt samochodowy?

Kredyt można dostać na wiele rzeczy – począwszy od mieszkania, poprzez remont naszych czterech ścian, a skończywszy na wakacjach czy sprzętach AGD lub RTV. Bardzo popularny jest także kredyt na samochód – wszak zakup pojazdu to często bardzo droga sprawa i nie każdy może sobie pozwolić na zapłatę całości ceny.

W związku z tym warto jest rozważyć zakup samochodu na kredyt, dzięki czemu będziemy mogli rozłożyć taki zakup na kilka lat i spłacać nasz pojazd w ratach. Eksperci wskazują, że tego typu kredyt jest zresztą tańszy od zwykłego kredytu gotówkowego.

Dodatkowym jego plusem jest fakt, że taki kredyt można wziąć na dłuższy okres czasu, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie nam go spłacić. Warto także wspomnieć o tym, że istnieją różne rodzaje kredytów samochodowy.

Standardowy polega na miesięcznych ratach i nie wymaga wpłaty własnej. Kredyt jednoratowy to z kolei opcja dla tych, którzy są w stanie wygospodarować sporą wpłatę własną, a pozostałą kwotę spłacić po ustalonym okresie.

Możemy także postawić na tzw. kredyty balonowe, które są nieco bardziej skomplikowane – z jednej strony mamy do czynienia z niską ratą, ale ostatnia, końcowa rata równa jest 20% wartości samochodu w dniu jego zakupu.

Te wszystkie opcje powodują, że to właśnie kredyt samochodowy jest jedną z najpopularniejszych opcji finansowania zakupu pojazdu i wiele osób decyduje się na taką właśnie formę, jeśli przychodzi im zakupić nowe, wymarzone auto, na które bez kredytu nie mogliby sobie pozwolić.