Drobny inwestor

Czy warto ubezpieczyć nasze dziecko w szkole?

Statystyki potwierdzają, że w szkole cały czas dochodzi do wielu wypadków, z powodu których dzieci czy młodzież mogą wylądować nawet w szpitalu. Choćby dlatego warto rozważyć ubezpieczenie naszego dziecka w szkole.

Trzeba jednak w tym miejscu zaznaczyć, że oferowane prze placówki edukacyjne polisy nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo, należy pamiętać o tym, że wybranie tego typu polisy jest dobrowolne, dlatego też ubezpieczenie dziecka od nieszczęśliwych wypadków wskazywane przez szkołę wcale nie musi zostać przez rodziców zaakceptowane.

Tymczasem rodzice bardzo rzadko zwracają w ogóle uwagę na szczegóły polisy i nie zdają sobie w ogóle sprawy z sumy ubezpieczenia, ani też na jakiej podstawie wypłacane są ewentualne świadczenia. Tak być nie powinno, dlatego też należałoby informować rodziców o tym, aby zwracali uwagę na szczegóły oferty i stawiali na najlepsze dla swoich dzieci rozwiązania, a niekoniecznie ubezpieczenia grupowe.

Dodatkowym minusem takiego rozwiązania jest fakt, że oferowane w szkołach ubezpieczenia są ubezpieczeniami grupowymi i ich suma wynosi najczęściej od 5 do 10 tys. złotych, co powoduje, że wypłacane potem odszkodowania są stosunkowo niskie.

Głównie dlatego warto jest przejrzeć inne oferty i samemu ubezpieczyć dziecko w szkole na różnego rodzaju nieprzewidziane zdarzenia – tym bardziej, że dzieci bardzo często mają niestety tendencje do pakowania się w ryzykowne i niebezpieczne sytuacje, co niekiedy może skutkować na przykład złamaną nogą czy ręką.